Podnikáním se i chudne


Nebudu vám tu tvrdit, že kdo je soukromým podnikatelem, je současně i boháčem. Protože tak to není a lhát vám tu nehodlám. Podnikatelé sice mají teoretické podmínky pro zbohatnutí, ale v praxi se to často nestává. Ti, kdo podnikají, mají sice pro ostatní lidi své nabídky, za které mohou požadovat tolik peněz, kolik je plně uspokojí, ale jde o to, že jejich možné zákazníky nikdo nenutí u nich nakupovat, a tito tedy nemusí požadované ceny akceptovat a pak jsou podnikatelé namydlení. Stejně jako tehdy, když nabízejí něco, oč není zájem, takže k nim ani žádní zákazníci nemíří, natož aby jim něco platili. Takže se podnikatelům může často stát, že to, co nabízejí, nezpeněží. Zůstane jim zboží, které hodlali prodat jiným lidem, nebo nemají do čeho píchnout, namísto aby si ostatní objednávali jejich práci, a pak scházejí peníze. A podnikatelům nastávají v takové situaci těžké časy.

cizí peníze

Protože co si mají počít soukromníci nemající peníze na to, aby se v jejich firmách dalo normálně pracovat a aby měli aspoň na jídlo a další běžné nepostradatelné potřeby? Bez peněz neobstojí. A ať nad tím přemýšlím sebeusilovněji, napadá mě jedno jediné řešení. Když podnikatelům chybí peníze, musí si je prostě od někoho půjčit.

Ale od koho? Vzhledem k tomu, že jde obvykle o velké částky, připadá v úvahu jen banka nebo nebankovní společnost. Nikdo jiný dost velké peníze pro tento účel nemívá. A koho tedy oslovit, banku nebo nebankovní společnost?

polské peníze

Většinou nebankovní společnost. Sice jsme u nás zvyklí v podobných případech využívat spíše banky, jenže spousta lidí už poznala, že tyto nebývají nejlepší volbou. Banky totiž očekávají od žadatelů o půjčky vysoké příjmy spolehlivě stačící na splácení plus čisté registry dlužníků. Což americká hypotéka bez registru Americká nebankovní hypotéka od nebankovní společnosti nevyžaduje. A právě tím to nebankovní hypotéka u podnikatelů vyhrává na celé čáře.