Oční vady jsou často vrozené, ale potřeba nosit dioptrické brýle se může objevit kdykoliv během života. Příčin může být mnohou mezi nejčastější patří například pobyt v prašném prostředí, šilhání, úraz nebo nemoc. Jakmile člověk přestane vidět zcela zřetelně a jasně, měl by co nejdříve navštívit lékaře, který ho odešle na vyšetření ke specialistovi. Ten následně určí zda o nějakou vadu jde a dotyčný si musí zajít do optiky, kde mu vyrobí brýle podle potřeb. Většinou tomu předchází konzultace a přeměření optowetristou přímo v optice. Na výběr jsou desítky obušek i skel.
Dříve přispívaly zdravotní pojišťovny na skla, ale kvůli šetření došlo ke zrušení příspěvků. Brýle vás mohou podle vybraného skla vyjít i na deset a více tisíc, a to už je opravdu velký důvod k tomu, abyste používali pouzdro na brýle nejen doma, ale i při nošení brýlí v tašce nebo v autě. Každý nemá dioptrické brýle, ale všichni by měli nosit ty sluneční, které by se také měly uchovávat v pouzdru.
Brýle patří mezi věci, které často rozbíjíme svou nepozorností. Stačí chvilka a brýle nám spadnou na zem nebo si je dokonce i často zasedneme. Proto je potřeba používat pouzdro, které udrží dioptrické i sluneční brýle bez škrábance. Ani jedny brýle totiž nejsou levná záležitost a pořízení pouzdra je daleko levnější než kupovat nové brýle. Pouzdra se vyrábí v mnoha typech, můžete si pořídit v dámském, pánském i neutrálním designu. Když si jdete koupit brýle, rovnou se vás v optice zeptají, zda budete chtít i obal či pouzdro. Rozhodně nikdy neodmítejte, protože obal se vám bude hodit nejen do auta, ale i do tašky.
Do optiky chodí spousta lidí s rozbitými brýlemi, a ne vždycky je možné je opravit. Proto pokud brýle nemáte nasazené, mějte je v pouzdru, je levnější než nové brýle, které byste si jinak museli při zničení těch stávajících dělat.