Když přestane fungovat topení


Závada na plynovém kotli – plynofikace zasáhla naši zemi poměrně výrazným způsobem a i přesto, že se řada lidí topných systémů na této bázi již zříká například z finančních důvodů, stále jsou tu domy a byty vytápěné zemním plynem lokálně či centrálně. Jestliže se vyskytne závada na plynovém kotli v době topné sezóny, instalatér je připraven zasáhnout v rámci havarijního servisu. V žádném případě se nepokoušejte závadu na kotli odstranit sami, může to být nebezpečné a ohrozíte tím nejen sebe, ale třeba i vaši rodinu nebo sousedy v okolí. Exploze plynu není legrace, a co dovede, o tom jsme se přesvědčili například v Praze v Divadelní ulici.

vyhozený radiátor

Prasklý radiátor – toto je také nepříjemné, pokud dojde k takové závadě v průběhu topné sezóny. Tehdy stačí zavolat na linku havarijního servisu a domluvit podrobnosti, jak postupovat dál. Instalatér na havarijním servisu vám může poradit, abyste mezitím, než dorazí, vypustili vodu z topného systému, ale jen, když to umíte. Jinak se vyplatí vyčkat příjezdu instalatéra, který většinou přijíždí do hodiny.

Čištění topení – toto již není součástí havarijních situací, ale je to vhodný zásah, jestliže vám topení přestává topit na plný výkon, a máte podezření na kal uvnitř radiátorů a trubek. Kal se uvnitř hromadí díky šupinkám koroze a mikroorganismům, a je-li kalu mnoho, může výrazně snížit výkon topné soustavy. Čištění topení se provádí speciálním kompresorem Ropuls Roclean.

vytápění objektu

Topení v podlaze – i podlahové vytápění se může porouchat, může dojít k závadě na topném zdroji, na rozdělovači, anebo na samotných topných hadicích. Pokud dojde k úniku topného média, instalatéři vyhledávají únik vody pomocí moderních zařízení, například formovacím plynem nebo poslechovými tyčemi Hykron. Není pak nutné bourat beton v celé podlaze. Dnes ovšem také existuje suchý systém pokládky podlahového topení na bázi systémových desek z vysokohustotního polystyrenu bez nutnosti betonování.